به پورتال اطلاع رساني فرمانداری سیروان خوش آمديد............برای ارتباط با فرمانداری می توانید از ایمیل sirvan.gov@gmail.com استفاده نمایید.
اخبار > جلسه کارگروه اشتغال شهرستان سیروان برگزاری گردید.


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور مهندس شیرخانی مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ؛

جلسه کارگروه اشتغال شهرستان سیروان برگزاری گردید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیروان؛ جلسه کارگروه اشتغال شهرستان سیروان با حضور فرماندار سیروان، مهندس شیرخانی مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، بخشداران و اعضای کارگروه اشتغال شهرستان به منظور استفاده از اعتبارات مشاغل خانگی و همچنین طرح های اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی ، در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندارسیروان در این جلسه به طرح های اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی دولت تدبیر و امید برای ایجاد اشتغال اشاره نمود و گفت: دولت تسهیلات ارزان قیمت را در اختیار کارآفرینان قرار می دهد که امیدواریم مانند ادوار گذشته این تسهیلات در جهت خرید ماشین یا کارهای دیگر غیر از حوزه اشتغال مصرف نشود و تنها در جهت ایجاد اشتغال باشد که البته با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده در این طرحها قطعاً این تسهیلات در جهت اشتغال جوانان به کار گرفته خواهد شد و شاهد کاهش بیکاری در بین جوانان خواهیم بود.

"بهمن جلیلیان" افزود: یک کمیته زیرمجموعه کارگروه اشتغال شهرستان با ریاست معاون فرماندار تشکیل خواهد شد که هر دو هفته یک جلسه درخصوص این تسهیلات تشکیل داده و گزارش آن را در کارگروه اشتغال شهرستان ارائه نمایند تا به خوبی بتوانیم با استفاده درست ازاین تسهیلات یک تحرک و پویایی در حوزه اشتغال شهرستان به وجود آورده و باعث رفع مشکل بیکاری در شهرستان شویم.

وی در پایان با بیان اینکه کارگروه اشتغال نقش مهمی در ایجاد اشتغال دارد گفت: انتظار می رود این کارگروه به طور فعال و پویا بتواند به وظایف خود عمل کند تا انشاا... شاهد برطرف شدن نقاط ضعف در حوزه اشتغال باشیم.

در ادامه مدیرکل اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: مهمترین مساله ای که در کشور و به تبع آن در استان ایلام با آن مواجه هستیم مساله بیکاری است.به این دلیل واژه مساله را به کار می برم چون معتقدم هر مساله ای راه حلی دارد هرچند آن مساله بسیار مشکل باشد اما قابل حل است.

 "مهندس شیرخانی" افزود: برای حل این مساله نیاز به تدبیر،درایت و سعی و تلاش همه مدیران است. چند بسته پیشنهادی که راه حداقلی برای رفع مساله اشتغال است در نظر گرفته شده است.

وی گفت: دولت تدبیر و امید در بحث اشتغال فراگیر 20هزار میلیارد تومان تخصیص داده است که این تسهیلات را به سمت ایجاد شغل هایی که کاملاً با زنجیره ارزش هم پوشانی داشته باشند سوق بدهند.یعنی شغل هایی ایجاد شوند که دینامیک شغلی را بتوان در آنها دید و ایجاد یک شغل زنجیره ای از مشاغل مرتبط را به وجود بیاورد.

شیرخانی، در خصوص طرح  اشتغال فراگیر گفت: از این تسهیلات 20 هزار میلیارد تومانی سهم استان ایلام بیش از 300 میلیارد تومان است که در فاز اول 118 میلیارد تومان ابلاغ اعتبار شده که در این فاز سهم شهرستان سیروان 5 میلیارد تومان است.برای اجرای این طرح رسته هایی تعریف شده است که در اولویت آنها بحث رسته گردشگری است که در این رسته می توانیم با ایجاد یک شغل زنجیره ای از مشاغل دیگر را در کنار آن ایجاد کنیم.

وی در ادامه اظهار داشت: در خصوص طرح اشتغال روستایی که در آن ارائه تسهیلات متوجه روستائیان می باشد گفت: سود این تسهیلات چیزی در حدود میانگین 6 درصد است که 12 هزار میلیارد تومان سهم کل کشور می باشد که سهم استان ایلام بیش از 300 میلیارد تومان است و در فاز اول 108 میلیارد تومان ابلاغ اعتبار شده و 4 بانک عامل برای آن در نظر گرفته شده است که سهم شهرستان سیروان در فاز اول 5 میلیارد تومان می باشد.

 

وی در پایان تأکید کرد : سقفی برای پرداخت تسهیلات در شهرستان سیروان که دارای شرایط ویژه ای است و از شهرستانهای تازه تاسیس می باشد قائل نیستیم و در صورت وجود طرح های اشتغال زایی تا دو برابر این تسهیلات در نظر گرفته شده نیز پرداخت خواهیم کرد.


١٠:٠٠ - شنبه ٢٣ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٧١٤    /    تعداد نمایش : ١٧٦خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 10663
 بازدید امروز : 13
 کل بازدید : 405953
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/3282
نظرسنجی
آیا از اطلاع رسانی پورتال فرمانداری رضایت دارید؟

بله
خیر

تقویم
اوقات شرعی